W tygodniu 4-11 marca dr Joanna Skrzypczyńska odbyła wizytę studyjną w Centrum Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Miami, Floryda USA. W jej trakcie spotkała się z dyrektorem Centrum prof. Joaquín’em Roy (Jean Monnet Chair Director, European Union Center). Brała także udział w wykładzie na temat Polityki zagranicznej Rosji wygłoszonym w dniu 8 marca br. przez dr Dinę Moulioukovą z Uniwersytetu w Miami.

Dr Skrzypczyńska spotkała się m.in. z Ievą Mainardi, pracowniczką Parlamentu Europejskiego przebywającą w Centrum jako EU Fellow. Skorzystała także z zasobów biblioteki Centrum (kilka książek wydanych przez Centrum trafiło do biblioteki Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM).

10 marca br. z kolei wygłosiła gościnny wykład w Centrum Unii Europejskiej. Prelekcja poświęcona została aktualnemu tematowi sankcji UE w kontekście agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Uniwersytet w Miami, w ramach partnerstwa Florida International, znanego pod nazwą Miami-Florida European International od 2000 roku posiada Centrum Doskonałości Unii Europejskiej. Jest to jedno z dziesięciu wyróżnionych przez Komisję Europejską centrów w USA. Dzięki odpowiednio dobranym programom nauczania i zajęciom akademickim centrum edukuje studentów szkół wyższych w zakresie prawa Unii Europejskiej i jej instytucji.